Chemické úpravny vody

Odželezňovací a odmanganovací filtr A 35 P G1"
[ C105 ]
Automatický filtr o objemu 35 litrů. Jedná se o novou třívrstvou filtrační náplň P300 k absorpci dvojmocného i trojmocného železa, manganu, jejich oxidů a sirovodíku bez použití regeneračních roztoků jakými je u jiných náplní sůl, manganistan nebo chlor. Předchůdcem této náplně byl Birm, který však neodstraňoval ani mangan, ani sirovodík, pouze menší množství železa a to jen při vyšším pH  7 až 9. Životnost Birmu byla 2-3 roky.  Náplň P300 má funkční rozsah pH 6,5 až 9.  Životnost náplně P300 je podle výrobce min 10 let.
Oxidační náplň se musí pravidelně regenerovat silným zpětným proplachem pouze vodou, což je pro spotřebitele nemalé ušetření investic s tím dlouhodobě spojených. Při regeneraci, která trvá podle množství náplně cca 6-8 min., se hadicí G1/2“ vypustí (podle velikosti filtru) cca 80-150 lit. vody do odpadu. Pro regeneraci náplně je nutný dostatečný tlak a výkon čerpadla (cca 3,0m3/hod až 4,0m3/hod) , tj. v přepočtu 50 až 70 lit/min., při zachování tlaku 2,5 bar. Pro Vaši představu to odpovídá otevřenému cca 1,5 až 2 kohoutkům na plno. Dále je nutné zajistit dostatek vody ve studni po dobu regenerace (cca 6-8min.). Odpadní voda je tlaková voda, která vyteče hadičkou i do patra, takže jde vyvést kamkoli. Samozřejmě, že ji lze vypouštět do kanalizace, septiku, trativodu v zahradě i do čističky odpadních vod, což u náplní regenerovaných manganistanem nelze. Výjimku tvoří „D“ písek regenerovaný chorem na výsledné hodnoty pitné vody. Ten lze vypouštět také kamkoli.
Vymývání filtru lze spustit kdykoli manuálně nebo lze nastavit denně nebo až 1x za 99 dní. Zpravidla se programem nastavuje jednou až dvakrát týdně v nočních hodinách podle míry znečištění vstupní vody.
Jestliže Vás odrazuje velikost spotřeby vody na regeneraci filtru, případně si nejste jisti výkonem Vašeho studničního čerpadla,  doporučujeme výběr filtru s novou progresivní „D“ náplní, která má nejmenší spotřeby vody na regeneraci vůbec, tj. i 60 lit./regeneraci podle velikosti filtru.
O vhodnosti výběru filtru se poraďte s námi.

Odželezňovací a odmanganovací filtr A 35 P G1"
AKCE
DOPORUČUJEME
Cena bez DPH:18.500,--  Kč
DPH   (21%):3.885,--  Kč
 
Cena (s DPH):22.385,--  Kč
  Běžná cena:    23.900,--  Kč  
Ušetříte:6%1.515,--  Kč

 

Záruční doba:24 měs.
Dostupnost:skladem
Dodací lhůta:ihned
2015 - 2024 © upravny-vody.cz webdesign | websystem | KAO.cz